Karate - tradice pokračuje...

Žákovské a mistrovské stupně

Bílý pásekBílá barva označuje nevinnost, označuje takového cvičence, kterého duše a vědomí je netknuté a prázdné a nezná žádné aspekty učení BUDO. Ukazuje cvičence, který neví nic z bojových technik. To vše je barva začátečníků na cestě za učením a poznáním.

Žlutý pásekŽlutá je barva slunce, světla a plodnosti. Takže žlutá je barva těchto cvičenců, pro kterých začne slunce zářit, kteří ve svojí duši mají pochopení a šikovnost je východ slunce, úsvit, svítání do nového dne.

Oranžový pásekOranžová barva je také barva zářícího slunce. Lépe řečeno barva zapadajícího slunce. Oranžové OBI potom označuje cvičence, který záblesk slunce už dozřel a u kterého šikovnost, pochopení se obrací k novému horizontu učení.

Zelený pásekJe to barva rostlin, trávy a lesa. Zelená barva patří tomu, kdo je schopný zpracovat světlo. Jeho duch už je schopný zřením tvořit nové myšlenky a koho znalost hledá nové a nové řešení.

Modrý pásekJe to barva dálek, nebe a oceánu. Tento pásek si zaslouží ten, koho snažení a touha už sahají k horizontům poznání, koho duše se blíží k hlubinám moře, ale nebylo dosud nalezeno tajemství hlubin.

Hnědý pásekHnědá je barva země, je to symbol trvanlivosti a spolehlivosti. Označuje člověka, kterého technika je už dostačující, jeho vědomí je plodné a jeho duše je pevná a neoblomná.

Černý pásekJe mnoho úrovní černého pasu, první úroveň vyžaduje dokonalé zvládnutí základních technik, obecně od 5 do 6 let aktivního tréninku.